„Izmit“ gaminamos „Pirelli P Zero“ padangos padarė žymę Kroatijos ralyje

„Pirelli“ padangos žymi Kroatijos ralį

„Toyota“ pilotas Sebastienas Ogieras laimėjo pirmąjį Kroatijos ralį su 0,6 sekundės skirtumu po galvos ir galvos į paskutinį etapą su komandos draugu Elfynu Evansu ir „Hyundai“ vairuotoju Thierry Neuville'u. Visi trys pilotai pakaitomis ėmėsi vadovauti raliui. Pirmosios 2019 m. Pasaulio jaunių ralio čempionato, skirto dviem varomaisiais automobiliais, varžybos taip pat vyko Kroatijoje - tai pirmasis WRC pilnas asfalto etapas nuo 2021 m. Rugpjūčio mėn. Veiksmo kupinas lenktynes ​​laimėjęs britų vairuotojas Jonas Armstrongas užėmė pirmąjį titulą.

Laimėjusios padangos buvo gaminamos Izmit

Pirelli „Izmit“ gamyklose pagaminta „P Zero RA“ kietojo mišinio padanga pirmą kartą buvo naudojama Kroatijoje (minkšto mišinio padangos versija buvo naudojama Monte Karlo ralyje, tačiau jos negalima laikyti pilno asfalto raliu, nes ji yra sniegas ir ledas). Šis sprendimas suvaidino pagrindinį vaidmenį ralio baigtyje, nes ralio metu ekipažai turėjo pasirinkti tarp kietų ir minkštųjų junginių, kai oras ir asfaltas buvo labai skirtingi.

Pagrindinis etapas: SS1 Rude-Plesivica (6.94km)

Pirmą kartą Kroatijoje surengtas pasaulio ralio čempionato etapas buvo kelio mozaika nuo tobulo šviežiai išlieto asfalto paviršiaus iki žvyrai grubių grindų. Kadangi sukibimo lygis nuo posūkio iki posūkio buvo skirtingas, šiame etape pagrindinį vaidmenį vaidino kelio skaitymo komplikacijos, nustatančios neįtikėtinai mažu skirtumu pasibaigusio ralio tempą.

„Pirelli“ ralio renginių vadovas Terenzio Testoni pakomentavo: „Pirmasis čempionato savaitgalis ant asfalto buvo labai sunkus, nes keliai dažnai buvo purvini ir slidūs. Tai buvo didelis išbandymas tiek pilotams, tiek padangoms. Gauta informacija rodo, kad ratai yra pažeisti labiausiai ir taip iškart paveikia padangų būklę. Visoms komandoms ir pilotams teko susidoroti su apgadintu asfaltu ir ratų smūgiais padaryta žala. Kalbant apie padangas, esame patenkinti susidėvėjimo lygiais; Nepaisant žemės šiurkštumo ir aukštos 150 laipsnių darbo temperatūros, susidėvėjimas buvo pagrįstai kontroliuojamas. Dabar nekantriai laukiame purvo trasos Portugalijos lenktynių, kurios iš padangų daugiausia reikalauja jėgų ir ilgaamžiškumo “.

Didžiausias iššūkis

Nors nauji raliai visada kelia didesnį iššūkį nei dabartiniai čempionato etapai, Kroatijos ralis perkelia jį į kitą dimensiją. Ekspedicijos prieš varžybas ir bandymai tapo svarbesni nei bet kada, nes anksčiau į šalį nebuvo atvykę gamykliniai vairuotojai ir naudojamuose keliuose nėra transporto priemonių vaizdo įrašų. Keliai siaurais vingiais, posūkiais ir techniniais bandymais sukūrė nepaprastą trasą su ilgesnėmis tiesiomis, aklinomis šlaitais ir dideliais šuoliais.

Divizijos nugalėtojai

Nors Madsas Ostbergas su savo „Citroen C3 Rally 2“ automobiliu iškovojo lengvą WRC2 pergalę, „Pirelli“ pilotas Kajetanas Kajetanowiczas, turintis daug Europos čempionų titulų, prie „Skoda Fabia Evo“ vairo laimėjo WRC3 klasę daugiau nei per minutę. Jonas Armstrongas tapo „Junior Fi“ nugalėtoju su savo automobiliu „Ford Fiesta Rally 4“. Todėl visi keturi skirtingi keturių pagrindinių klasių gamintojai laimėjo su skirtingomis „Pirelli“ padangomis.