„Toyota“ vairuotojas Rovanpera sumušė rekordines varžybas Estijos ralyje

„Toyota“ vairuotojas rovanpera laimi Estijos ralį, sumušdamas rekordą

„Toyota GAZOO Racing World Rally Team“ pelnė dar vieną svarbią pergalę „Rally Estonia“. „Toyota“ vairuotojas Kalle Rovanperä finišavo pirmas lenktynėse ir tapo jauniausiu vairuotoju, laimėjusiu ralį FIA pasaulio ralio čempionate.

Su pergale Estijoje „TOYOTA GAZOO Racing“ laimėjo penkias lenktynes ​​iš eilės ir tapo ilgiausia WRC pergalių serija „Toyota“ ralio istorijoje.

Kita vertus, Kalle Rovanperä su pergale būdama 20 ir 290 dienų sugebėjo viršyti 2008 m. Rekordą, kurį pasiekė Jari-Matti Latvala, kuris dabar yra „Toyota“ komandos kapitonas.

Visą savaitgalį puikiai pasirodęs Rovanperä pirmavo 24 iš 22 etapų. Rovanperä penktadienį laimėjo šešis iš aštuonių etapų ir apylygiai kovojo su artimiausiu varžovu, o šeštadienį sugebėjo atsigriebti įspūdingais etapo laikais. Sekmadienio ralyje kontroliuotai pirmavęs Rovanperä lenktynes ​​baigė 59.9 sekundės aplenkdamas savo artimiausią konkurentą.

Visos trys „TOYOTA GAZOO Racing“ transporto priemonės finišą pasiekė penketuke. Sébastien Ogier ir Julien Ingrassia duetas užėmė ketvirtąją vietą, o Elfyn Evans ir Scott Martin duetas užėmė penktąją vietą.

„TOYOTA GAZOO Racing“ šį sezoną laimėjo šešias iš septynių varžybų. Po šių rezultatų Ogieras ir Evansas ir toliau buvo vairuotojų čempionato dviejose geriausiose vietose, o Rovanperä pakilo į ketvirtąją vietą. Konstruktorių čempionate „Toyota“ komanda išlaikė 59 taškų persvaros pranašumą.

Po varžybų komandos kapitonas Jari-Matti Latvala gyrė Rovanperä pasirodymą: „Šiandien buvo neįtikėtina. Kiekvienas laimėjimas yra ypatingas, tačiau man pirmasis Rovanperä laimėjimas reiškia daug. Labai džiaugiuosi matydama, kaip jis paėmė mano, kaip jauniausio WRC lenktynių nugalėtojo, rekordą. - Tai neįtikėtinas verslo atsipirkimas ir leido mums gauti penktą pergalę iš eilės “.

Pirmąjį laimėjimą iškovojęs Rovanperä sakė: „Siekėme pergalės ir dėkoju komandai už tai. „Yaris WRC“ jausmas buvo labai geras, o komanda atliko puikų darbą. Šiandien buvo stebėtinai geras jausmas. - Turėjome gerą tempą nejausdami per didelio spaudimo ir važiuodami įprastu režimu.

Kitos čempionato varžybos bus pirmosios Belgijos WRC lenktynės - „Ypres Rally“. Rugpjūčio 13–15 d. Ralis pirmą kartą buvo surengtas 1965 m. Ir yra žinomas dėl savo sudėtingų asfalto kelių. Tuo pačiu metu paskutinė diena bus baigta etapu, į kurį įeina ruožas garsiojoje „Spa-Francorchamps“ hipodrome.