Jaunieji šachmatų meistrai pučia Turkijos vėją Europoje

jaunieji šachmatų meistrai nušlavė turkus Europoje

Europos amžiaus grupėse, viename svarbiausių šachmatų čempionatų Europoje, šturmavo Turkija. Turkija 2021 metų Europos amžiaus grupių čempionate; Nors laimėjo du Europos čempionatus ir Europos trečiąją vietą, tai parodė sėkmę būti antrajai šaliai.

2021 metų Europos amžiaus grupių čempionatas vyko spalio 15-21 dienomis su hibridine sistema. Iš viso turnyre dalyvavo 8 atletės iš 10 šalių, kurios buvo žaidžiamos 12 kategorijų, 14, 16, 18, 20, 14, 32 ir 893 bei merginų. Iš viso Turkijai atstovavo 32 sportininkai iš visų amžiaus grupių.

Adalar tapo dvigubu Europos čempionu

2021 metų Europos amžiaus grupių čempionate Europos čempionais tapo Arda Cankurt 10-mečių bendroje kategorijoje ir CM (Master Candidate) Arda Çamlar 12-mečių bendroje kategorijoje. Bendroje iki 16 metų kategorijoje FM (FIDE meistras) Atakanas Mertas Biçeris buvo trečias, o 14 metų bendroje kategorijoje CM Yankı Taşpınar buvo ketvirtas su vidutiniu skirtumu. Varžydamasis 8 metų bendrojoje kategorijoje, Ege Öz turnyrą baigė 5 vietoje.

Kaip komanda, Turkija užėmė antrąją vietą bendroje kategorijoje su 2021 m. Europos amžiaus grupių čempionato šalies balu. Čempionate, kuriame 6 sėkmingiausi sportininkai bendrojoje ir merginų kategorijose nustatė šalies balus, Turkija bendroje kategorijoje surinko 40 taškų. Bendroje kategorijoje čempione tapo Rusija su 42.5 taško, o Vokietija su 37 taškais užėmė trečią vietą. Merginų kategorijoje čempionė buvo Rusija su 44.5 taško, antra liko Lenkija su 34.5 taško, o trečią vietą užėmė Gruzija su 34 taškais.

„Kaip Turkija žaidžia šachmatais, mes gerai įvertinome pandemijos laikotarpį“

Turkijos šachmatų federacijos prezidentas Gülkızas Tulay, pabrėžęs, kad jie, kaip ir Turkija, puikiai išnaudojo pandemijos laikotarpį šachmatuose, sakė: „Šiuo laikotarpiu mes sujungėme visą šalį su šachmatų sportu renginiais ir projektais, apimančiais Turkiją. Kadangi čempionatai ir turnyrai negalėjo būti organizuojami dėl epidemijos, mes, kaip TSF, skyrėme ypatingą dėmesį savo sportininkams ir stengėmės, kad viso proceso metu būtume susipynę su šachmatų sportu. Skaitmeniniame pasaulyje organizavome savo nacionalinės komandos stovyklas ir atidžiai sekėme savo sportininkus. Mūsų sportininkų sėkmė Europos amžiaus grupėse ir Turkijos sėkmė komandoje kėlė šypseną. Šachmatų sportas mūsų šalyje ir toliau su kiekviena diena bėgioja iš sėkmės į sėkmę ir savo čempionatais skelbia Turkijos šachmatų vardą pasaulyje. Pabaigai sveikinu mūsų sportininkus, kurie taip pat ryžtingai varžėsi Europos amžiaus grupių čempionate, ir sveikinu pakilusius į viršų.

Sportininkai pasimokys Europos šachmatų akademijoje

Remiantis direktyva, pirmieji čempionato sportininkai bus apdovanoti 2022 m. Europos amžiaus grupių čempionatu. 6 geriausiems kiekvienos kategorijos žaidėjams galutiniame reitinge Europos šachmatų akademijos meistrai treniruosis 8 mėnesius. Treniruotėse bus naudingi visi mūsų sportininkai, pasiekę laipsnį čempionate.