Medalinis lietus Izmiro žvaigždėms 2022 m

Medalinis lietus Izmiro žvaigždėms

Izmiro metropoliteno savivaldybės jaunimo ir sporto klubo sportininkai paliko savo pėdsaką 2022 m. ir iškovojo 43 medalius, iš kurių 347 buvo tarptautiniai. Kerem Kamal tapo pasaulio imtynių čempionu, o Onur Taştan – Europos čempionu dziudo.

Izmiro metropoliteno savivaldybės jaunimo ir sporto klubas, kuris yra vienas didžiausių sporto klubų Turkijoje pagal sportininkų skaičių ir filialus, 2022 m. vėl pasiekė reikšmingos sėkmės. Iš viso 41 šakoje rungtyniaujantys Izmiro sportininkai iškovojo 127 medalius, iš kurių 347 buvo aukso. 43 iš šių medalių buvo iš tarptautinių organizacijų.

Dziudo žaidėjai vėl viršuje

Atskirose šakose pikas vėl buvo dziudo, kaip ir kasmet. Dziudo žaidėjai iš viso ant prizininkų pakylos lipo 39 kartus – šalies ir tarptautinėse varžybose iškovojo 26 aukso, 28 sidabro ir 93 bronzos medalius. Po dziudo antrąją vietą pasidalijo triatlonas ir čiuožimas po 49 medalius. Į Izmirą atkeliavo 24 aukso, 18 sidabro ir 7 bronzos triatlone, 22 aukso, 15 sidabro ir 11 bronzos čiuožykloje. Gimnastika užėmė trečią vietą su 11 medaliais, iš kurių 6 aukso, 11 sidabro ir 28 bronzos. 27 medaliai iškovoti plaukime, po 18 – fechtavimosi ir šaudymo iš lanko rungtyse, po 17 – tekvondo ir lengvosios atletikos, 11 – teniso, 9 – imtynių ir 5 – neįgaliųjų stalo tenise.

43 tarptautiniai medaliai

Izmiro sostinės savivaldybės sportininkai tarptautinėje arenoje iškovojo 15 medalius, iš kurių 16 aukso, 15 sidabro ir 43 bronzos. Daugiausiai medalių iš užsienio laimėjusiųjų sąraše dziudo užėmė 19 medalių. Po dziudo atsiliko gimnastika su 9 medaliais, o čiuožimas ant ledo užėmė trečią vietą su 7 medaliais. Taekwondo 4 medaliai, imtynės ir šaudymas iš lanko po 2 medalius.

Kerem Kamal tapo pasaulio čempionu

Imtynininkas Keremas Kamalis pasiekė didžiausią sėkmę tarptautinėse varžybose. Jaunasis imtynininkas Ispanijoje vykusiame U23 graikų-romėnų pasaulio čempionate iškovojo aukso medalį. Emrah Kuş užėmė trečią vietą Islamo solidarumo žaidynėse Konijoje ir atnešė bronzos medalį Izmirui. Duru Çimen, Gökçe Doğa, Batu Tasasız, Deniz Tarım ir Derya Taiga iškovojo medalius čiuoždami ant ledo tarptautiniuose renginiuose Serbijoje, Bulgarijoje ir Stambule. Gymnasiade vasaros žaidynėse dalyvavęs Erenas Özdemiras užėmė antrąją vietą pasaulyje, o 17-metis Mehmetas Efe Özdemiras tapo Balkanų čempionu.

Gökhanas Biçeris yra Europos dziudo čempionas

Dziudo Enes Bilge, Yusuf Özel, Mervenur Alkış, Berat Bahadır, Şeydanur Aydın, Musa Şimşek ir silpnaregiai Gökhanas Biçeris ir Onuras Taştanas tapo medaliais tiek pasaulio, tiek Europos čempionatuose. Gökhanas Biçeris Italijoje tapo Europos čempionu 90 kg svorio kategorijoje, o pasaulio čempionate iškovojo ir sidabro, ir bronzos medalius. Onuras Taştanas pasaulio čempionate taip pat iškovojo sidabro medalį 90 kilogramų svorio kategorijoje, o abu mūsų sportininkai turėjo didelį pranašumą pakeliui į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes. Altan Doğan iš užsienio parsivežė 9 gimnastikos medalius. Fechtavimosi varžybose ant prizininkų pakylos užlipo Alp Deniz Öcek, Selin Naz Öcek ir Lina Elmiladi. Šaudydama iš lanko Sıla Özdemir „Gymnasiade 2022“ varžybose iškovojo du sidabro medalius.

Puiki sėkmė vandensvydžio rungtyje

Sėkmė vandensvydžio rungtyje, kuri buvo įkurta 2021 m., tęsėsi ir 2022 m. Pernai U15, U17, U19 vyrų ir moterų taures iškovojusios vandensvydžio komandos 2022 metais U21 ir U17 moterų lygose tapo antrosiomis. Moterų 1 lygoje ji pasiekė čempiono titulą. Į Izmirą parvežtas U19 moterų I lygos ir U1 moterų 15 lygos čempionato trofėjus. Dailiajame čiuožime klubo čempionatas buvo laimėtas 2 m. Povandeninio regbio moterų komanda lygoje užėmė antrąją vietą. Amputė futbolo komanda taip pat iškovojo trečiosios vietos trofėjų tiek Superlygoje, tiek Turkijos taurėje.

Didžiuojamės savo tautiečiais

Į Amputinio futbolo ir vežimėlių krepšinio rinktinę išvykę sportininkai pasidalino labai svarbiomis sėkme. Vartininkas Erdi Aslanas ir įžaidėjas Polatas Doğanas tapo vardais, kurie atstovavo mūsų klubui Amputee Football nacionalinėje komandoje, kuri laimėjo pasaulio čempionatą Stambule įveikdama Angolą. Mūsų rinktinė, kurioje žaidė vežimėlių krepšinio komandos žaidėjai Hasanas Efetürkas, Rıdvanas Aksoy, Mahmutas Açıkgöz ir Arda Albayrak, žaidė pasaulio iki 23 metų čempionato finale Tailande ir užėmė antrąją vietą. Neįgaliųjų vežimėlių krepšinio rinktinė, kurią sudaro Ahmetas Efetürkas, Mahsumas İpekişenas, Rıdvanas Aksoy, Hakanas Kıroğlanas ir masažuotojas Serkanas Sezginci, Europos B lygoje iškėlė čempiono trofėjų.

Puikus ypatingų sportininkų pasirodymas

Didelės sėkmės sulaukė ir specialieji Izmiro sostinės savivaldybės jaunimo ir sporto klubo sportininkai. Umurcan Aydınoğlu nacionalinėse varžybose, kuriose dalyvavo, iškovojo 3 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos medalius. Tunas Tunca už pasirodymą buvo įvertintas plojimais – nacionalinėse varžybose iškovojo 1 aukso ir 1 sidabro medalį.