Žemės drebėjimo kankinių memorialinis miškas Keçiören susitiko su sodinukais

Žemės drebėjimo kankiniai Keciorene susitiko su atžalomis memorialiniame miške
Žemės drebėjimo kankinių memorialinis miškas Keçiören susitiko su sodinukais

Keçiören savivaldybė įkūrė atminimo mišką rajono Yükseltepe rajone, skirtą piliečiams, žuvusiems per Kahramanmaraş žemės drebėjimą, atminti. Šiame kontekste sodinukai buvo sujungti su dirvožemiu per „6 m. vasario 2023 d. Žemės drebėjimo kankinių memorialinę miško sodinimo ceremoniją“, kurioje dalyvavo Keçiören mokyklos.

Keçiören meras Turgut Altınok, AK partijos Ankaros pavaduotojas Arife Polatdüz, AK partijos Keçiören rajono prezidentas Zafer Çoktan, politinių partijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovai dalyvavo sodinukų sodinimo ceremonijoje.

Ceremonijoje sakydamas kalbą prezidentas Altinokas sakė: „Mes susirinkome į mūsų medžių sodinimo ceremoniją, kad prisimintume mūsų žemės drebėjimo kankinius. Mes patyrėme šimtmečių katastrofą. Beveik 50 tūkstančių mūsų piliečių sulaukė malonės. Tegul jų vieta būna rojus. Mūsų sužeistiesiems linkiu greito pasveikimo ir gerovės. Turkijos širdis buvo sudeginta ir tebėra. Giliai širdyje jautėme skausmą. Šiame miške išliksime atmintyje apie prarastas gyvybes. sakė.

SOLIDARUMO PAVYZDYS

Kalbėdamas apie turkų tautos parodytą solidarumą su žemės drebėjimu, Altinok pasakė: „Tegul Alachas būna patenkintas Necipo turkų tauta. Ypač iš mūsų jaunimo. Sukūrėme 10 pagalbos surinkimo centrų. Taip pat pamatėme, kad čia dirba mūsų jaunieji savanoriai. Mūsų universiteto studentai, aukštųjų mokyklų studentai ir nestudentinis jaunimas savanoriškai stengėsi užgydyti šias žaizdas ir tai daro ir toliau. Mūsų centruose mūsų jaunimas ir darbuotojai įslaptino pagalbą. Išsiuntėme savo paramą visoms mūsų žemės drebėjimų zonoms, kiek galime. Mūsų komandos ten dirba ir toliau. Viena vertus, turime čia atvykusių brolių, išgyvenusių žemės drebėjimą. Jie yra šeimininkai už svečio ribų. Esame laikais, kai prasidėjo brolystė, žmonija. Tebūnie Dievas patenkintas kiekvienu, kuris atvėrė savo širdis, širdis ir namus. jis pasakė.

„MŪSŲ PREZIDENTAS ŽINO DARBĄ“

Teigdamas, kad jis nuoširdžiai tiki, kad žemės drebėjimų zonos bus atkurtos pagal miestų dvasią vadovaujant prezidentui Recepui Tayyipui Erdoğanui, Altinok sakė:

„Ponas Prezidentas išmano darbą. Šiuo metu žemės drebėjimo zonoje TOKİ rezidencijose sunaikintų pastatų nėra. Pirma, viešieji pastatai buvo sugriauti per žemės drebėjimus. Tačiau dabar, laimei, jokie viešieji pastatai, ypač naujai pastatyti, nebuvo sugriauti per šimtmečio žemės drebėjimą. Mūsų aplinkos, urbanizacijos ir klimato kaitos ministras išmano darbą, mūsų TOKİ prezidentas išmano darbą. Bus statomi nauji pastatai, geriau statomi miestai. Bet mes negalėsime sugrąžinti savo išėjusių brolių. Jų atminimą išliksime gyvą šiame atminimo miške. Mes sakome: „Yra likimas virš likimo“. Kai ateina laikas, jis nė sekundei neatidedamas ir nė sekundei neatsitraukia. Tačiau imsimės atsargumo priemonių. Veiksmą vertiname mes, Alachas“.

„IŠSIŲSIME PAKARTOTOJI SAVO PLANUS IR MATYSIME REZULTATĄ“

Primindamas, kad Keçiören savivaldybės parengtą miesto pertvarkos planą blokavo Ankaros metropolinė savivaldybė, Altınok sakė: „Kai tik pradėjome eiti pareigas Keçiören, per metus suplanavome 80 procentų mūsų miesto. Vienu kūriniu padarėme didžiausią Turkijoje miesto pertvarkos planą kvadratiniais metrais. Tačiau sostinės savivaldybės meras tai vetavo. Tai patvirtinome, nes ABB asamblėjoje turėjome daugumą. Tada pasakė, kad paduosiu į teismą ir sustabdė. Merai planuoja miesto ateitį, o ne dabartį. Mes taip pat pasakėme, kad mūsų miesto planavimas buvo atšauktas su ieškiniu dėl panaikinimo. Įvyko Kocaeli žemės drebėjimas ir pradėjo veikti pastatų inspekcijos institucija. Iš jų galima pasimokyti. 95 procentai pastatų, sunaikintų per Kahramanmaraş žemės drebėjimą, buvo pastatyti prieš žemės drebėjimo reglamentus. Tai oficialus mūsų Aplinkos ir urbanizacijos ministerijos paskelbtas skaičius. Galbūt daugiau mūsų piliečių būtų netekę gyvybės, jei po Kocaeli žemės drebėjimo nebūtų įdiegta pastatų apžiūros sistema. Kreipiuosi į Miesto planuotojų rūmus, Architektų rūmus ir teismų sistemą! Mūsų valstybė Turkijos Respublika ir mūsų Konstitucija garantavo kiekvieno žmogaus gyvybės ir turto saugumą. Tai yra konstitucinė pareiga. Kaip viešoji įstaiga kūrėme planus šia kryptimi ir jie buvo atšaukti. Tikimės, kad šiuos planus atsiųsime dar kartą ir pamatysime rezultatą. vartojo frazes.

Günceleme: 18/03/2023 14:21

Panašūs skelbimai